Ενημέρωση για τους υποψήφιους των Βρετανικών Πανεπιστημίων

Δεκ 10, 2020

Ψυχικό, 10 Δεκεμβρίου 2020

Aγαπητοί γονείς,

Κατανοώντας την ανησυχία πολλών γονέων για τον χαρακτηρισμό των παιδιών τους ως International/Overseas students μετά το πέρας της μεταβατικής περιόδου για το Brexit, με τις συνακόλουθες επιπτώσεις που αυτό έχει στα δίδακτρα φοίτησης και τη χορήγηση δανείου, σας παραπέμπουμε στον ιστότοπο της Κυβέρνησης του HB, που αναφέρει τους όρους και τις προϋποθέσεις για την απόκτηση pre-settled status.

Για περισσότερες πληροφορίες για τους όρους και τις προϋποθέσεις για την απόκτηση pre-settled status, μπορείτε να επισκεφτείτε το:

Επίσης πρέπει να ληφθεί υπόψη ότι η όποια διαφοροποίηση στο status ενός/μιας υποψηφίου φοιτητή/τριας σε Πανεπιστήμιο του ΗΒ ενδέχεται να επηρεάσει την απόφαση ή / και τους όρους εισαγωγής του/της.

Το Σχολείο ουδεμία ευθύνη φέρει για τις όποιες συνέπειες από την υποβολή αίτησης και / ή την απόκτηση pre-settled status.

Διευθυντής Ιδιωτικού-Ισοτίμου Λυκείου

Κολλέγιο Αθηνών