Ενημέρωση γονέων μαθητών της Β΄ Λυκείου που ενδιαφέρονται για τα Πανεπιστήμια Αμερικής-Καναδά

Φεβ 5, 2021

Ψυχικό, 5 Φεβρουαρίου 2021

Προς τους γονείς των μαθητών της Β΄ Λυκείου

Σας ενημερώνουμε και παρακαλούμε να ενημερώσετε και εσείς αντιστοίχως τα παιδιά σας, πως όσοι μαθητές και μαθήτριες της Β’ Λυκείου σκοπεύουν να κάνουν αιτήσεις σε Πανεπιστήμια των Η.Π.Α ή/και του Καναδά για τον Σεπτέμβριο του 2022, θα πρέπει να ξεκινήσουν την διαδικασία άμεσα με τους College Counselors.

Το CounselingOffice βρίσκεται στο ισόγειο του Μπενακείου, γρ. 24. Όσων το επίθετο αρχίζει από Α – Κ θα συναντηθούν με την κ.  Λ. Αγαπαλίδου και όσων το επίθετο αρχίζει από Λ – Ω με τον κ. Γ. Δαρειώτη.

Για όσο διάστημα διαρκεί η εξ αποστάσεως διδασκαλία, οι μαθητές/μαθήτριες παρακαλούνται να επικοινωνήσουν κατ’ αρχάς με τους College Counselors στις αντίστοιχες ηλεκτρονικές διευθύνσεις:

κ. Λ. Αγαπαλίδου         lagapalidou@athenscollege.edu.gr

κ. Γ. Διαρειώτη             gdariotis@athenscollege.edu.gr