Άρση της Αναστολής της Αθλητικής Δράσης της Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας

Μαρ 24, 2021

Ψυχικό, 24 Μαρτίου 2021

Αγαπητοί Γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Β΄ Αθήνας

αίρει

τη διεξαγωγή της αθλητικής δράσης «Εβδομαδιαίος Μαθητικός Αγώνας Υγείας και Δυναμικού Βαδίσματος μαθητών-μαθητριών Γυμνασίων, ΓΕ.Λ. και Ε.ΠΑ.Λ της Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας και Δημοτικών Σχολείων της Δ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας».

Ως χρόνος διεξαγωγής της δράσης ορίζεται η εβδομάδα από Δευτέρα 29 Μαρτίου 2021 έως και Κυριακή 4 Απριλίου 2021.

Η δράση, όπως μπορείτε να διαπιστώσετε και από το συνημμένο αρχείο (στο οποίο περιγράφονται αναλυτικά οι όροι συμμετοχής, η διαδικασία και ο τρόπος βράβευσης), αποσκοπεί στην ενίσχυση της φυσικής δραστηριότητας των μαθητών/τριών στον ελεύθερο χρόνο τους μέσω του βαδίσματος.

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή του παιδιού σας στη δράση είναι η δική σας συναίνεση. Αν λοιπόν συναινείτε, πρέπει μέχρι την Κυριακή  28/3/2021 να συμπληρώσετε την συνημμένη Υπεύθυνη Δήλωση και να την αποστείλετε στην κ. Χρ. Κουτσοπούλου στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]

Η δράση θα πραγματοποιηθεί εκτός σχολικού ωραρίου με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων των μαθητών/ μαθητριών.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Διευθυντής Ιδιωτικού-Ισοτίμου Λυκείου

Κολλέγιο Αθηνών