Αθλητική Δράση της Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας

Μαρ 3, 2021

Ψυχικό, 3 Μαρτίου 2021

η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης  Β΄ Αθήνας διοργανώνει την αθλητική δράση «Εβδομαδιαίος Μαθητικός Αγώνας Υγείας και Δυναμικού Βαδίσματος μαθητών-μαθητριών Γυμνασίων, ΓΕ.Λ. και Ε.ΠΑ.Λ της Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας και Δημοτικών Σχολείων της Δ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας».

Η δράση, όπως μπορείτε να διαπιστώσετε και από το συνημμένο αρχείο (στο οποίο περιγράφονται αναλυτικά οι όροι συμμετοχής, η διαδικασία και  ο τρόπος βράβευσης), αποσκοπεί στην ενίσχυση της φυσικής δραστηριότητας των μαθητών/τριών στον ελεύθερο χρόνο τους μέσω του βαδίσματος.

Η δράση θα διαρκέσει 7 ημέρες από τη Δευτέρα 8/3/2021 μέχρι και την Κυριακή 14/3/2021.

Απαραίτητη   προϋπόθεση για τη συμμετοχή του παιδιού σας στη δράση είναι η δική σας συναίνεση. Αν λοιπόν συναινείτε, πρέπει μέχρι την Παρασκευή 5/3/2021 να συμπληρώσετε την συνημμένη Υπεύθυνη Δήλωση και να την αποστείλετε στην κ. Χρ. Κουτσοπούλου στην ηλεκτρονική διεύθυνση ckoutsopoulou@athenscollege.edu.gr

Η δράση θα πραγματοποιηθεί εκτός σχολικού ωραρίου με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων των μαθητών/ μαθητριών.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Διευθυντής Ιδιωτικού-Ισοτίμου Λυκείου

Κολλέγιο Αθηνών