Ενημέρωση γονέων μαθητών Α΄ Λυκείου – Δήλωση ενδιαφέροντος για ΙΒ

Φεβ 8, 2021

Ψυχικό, 8 Φεβρουαρίου 2021

Προς τους γονείς των μαθητών/μαθητριών

της Α΄ Τάξης του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών

Αγαπητοί Γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα, Δευτέρα 8/2/2021 έως και την Παρασκευή 12/3/2021  μπορείτε να δηλώσετε εάν το παιδί σας επιθυμεί να ακολουθήσει το πρόγραμμα σπουδών International Baccalaureate Diploma Programme.

Η δήλωση ενδιαφέροντος θα γίνει μέσω του Site του Σχολείου μας. Παρακαλούμε να εισέλθετε στο Portal με τα προσωπικά σας στοιχεία. Στους Χρήσιμους Συνδέσμους θα βρείτε τη δήλωση ενδιαφέροντος (Εxpression of Interest Application Form - IB DP), η οποία συμπληρώνεται άπαξ ανά μαθητή.

Μετά την κατάθεση της δήλωσης παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το University Applications Counseling Office, για να συζητήσετε την επιλογή των μαθημάτων του παιδιού σας. Για τυχόν πληροφορίες ή διευκρινίσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Γραμματεία του ΙΒ DP, κα Ζωή Βούλγαρη (zvoulgari@athenscollege.edu.gr, 210-6798294).

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Διευθυντής Ιδιωτικού-Ισοτίμου Λυκείου

Κολλέγιο Αθηνών