81ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ»

Οκτ 21, 2020
Προς τους γονείς των μαθητών που θα συμμετάσχουν
στο διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας «Ο ΘΑΛΗΣ»

Ο 81ος Πανελλήνιος Μαθηματικός Διαγωνισμός « Ο ΘΑΛΗΣ», που διοργανώνεται από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία και αφορά τους μαθητές β’ και γ’ Γυμνασίου, θα διεξαχθεί την Παρασκευή, 6 Νοεμβρίου 2020. Σημειώνεται ότι ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί εντός του Σχολείου κατά τη διάρκεια του πρωινού προγράμματος.  Εάν επιθυμείτε το παιδί σας  να συμμετάσχει στο διαγωνισμό θα πρέπει να το δηλώσετε  το αργότερο μέχρι την Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου 2020 στη γραμματεία του κτηρίου που ανήκει το παιδί σας. Ειδικότερα, για τη Β’ Γυμνασίου στην κα Ι. Βαγενά (τηλ. 2106798167) και για τη Γ΄ Γυμνασίου στην κ.κ. Κοριτσίδου (τηλ. 2106798219) ή στην κα Καρατζά (τηλ. 2106798353). Εναλλακτικά, μπορείτε να στείλετε τη δήλωση με e-mail στο [email protected] Eπισυνάπτεται η δήλωση συμμετοχής.

Νικολέτα Κανελλή
Διευθύντρια Ιδιωτικού Γυμνασίου