Ενημερωτική επιστολή για Ομίλους και τηλεφωνική επικοινωνία

Οκτ 6, 2020

Ψυχικό, 6 Οκτωβρίου 2020

Στο πλαίσιο των μέτρων που λαμβάνει το Σχολείο για την προστασία των μελών της Κολλεγιακής Κοινότητας οι εβδομαδιαίες συναντήσεις των γονέων με τους διδάσκοντες δεν θα πραγματοποιηθούν. Η ενημέρωση από τους διδάσκοντες θα πραγματοποιείται τηλεφωνικά μία φορά την εβδομάδα κατά την διάρκεια της καθιερωμένης εβδομαδιαίας τηλεφωνικής επικοινωνίας Εκπαιδευτικών - Γονέων. Σε περίπτωση που παραστεί ανάγκη για περαιτέρω επικοινωνία θα ειδοποιείτε τη γραμματεία, για να επικοινωνεί ο καθηγητής μαζί σας.

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι οι Όμιλοι δεν θα λειτουργήσουν μέχρι νεωτέρας, καθώς, όπως συνάγεται από την Υπουργική Απόφαση ΚΥΑ Δ1α/ΓΠ.οικ.55339/08.09.2020 (ΦΕΚ Β’ 3780), όλες οι σχολικές δράσεις (π.χ. αγιασμός, σχολικές εορτές) πραγματοποιούνται εντός των τμημάτων προς αποφυγή ανάμειξης διαφορετικών πληθυσμιακών ομάδων. Όπου υπάρχει ανάμειξη μαθητών θα πρέπει να περιορίζεται σε παιδιά της ίδιας τάξης και να τηρούνται όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφάλειας και προφύλαξής τους. Οι  Όμιλοι MUN και Unesco θα λειτουργήσουν προαιρετικά για τους μαθητές στο πλαίσιο των απογευματινών δραστηριοτήτων λόγω του διαγωνιστικού χαρακτήρα τους.

Ευχαριστούμε για την συνεργασία.

Νικολέτα Κανελλή

Διευθύντρια Ιδιωτικού Γυμνασίου