Ενημέρωση για Τηλεφωνική Επικοινωνία και Ομίλους

Οκτ 6, 2020

Στο πλαίσιο των μέτρων που λαμβάνει το Σχολείο για την προστασία των μελών της Κολλεγιακής  Κοινότητας  οι  εβδομαδιαίες  συναντήσεις  των  γονέων  με  τους διδάσκοντες δεν θα πραγματοποιηθούν. Η ενημέρωση από τους διδάσκοντες θα πραγματοποιείται  τηλεφωνικά  μία  φορά  την  εβδομάδα  κατά  τη διάρκεια  της καθιερωμένης εβδομαδιαίας τηλεφωνικής επικοινωνίας Εκπαιδευτικών-Γονέων. Σε περίπτωση που παραστεί ανάγκη για περαιτέρω επικοινωνία θα ειδοποιείτε  τη Γραμματεία, για να επικοινωνεί ο καθηγητής μαζί σας.

Επίσης,σας ενημερώνουμε ότι οι Όμιλοι δεν θα λειτουργήσουν μέχρι νεωτέρας, καθώς   όπως   συνάγεται   από   την  Υπουργική   ΑπόφασηΚΥΑ Δ1α/ΓΠ.οικ.55339/08.09.2020  (ΦΕΚ  Β’  3780) όλες  οι  σχολικές  δράσεις  (π.χ. αγιασμός,  σχολικές  εορτές)  πραγματοποιούνται  εντός  των  τμημάτων  προς αποφυγή  ανάμειξης  διαφορετικών  πληθυσμιακών  ομάδων.  Όπου  υπάρχει ανάμειξη  μαθητών  θα  πρέπει να  περιορίζεται  σε παιδιά  της ίδιας  τάξης  και να τηρούνται όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφάλειας και προφύλαξής τους. Οι Όμιλοι MUNκαι Unescoθα λειτουργήσουν προαιρετικά για τους μαθητές στο πλαίσιο των απογευματινών δραστηριοτήτων λόγω του διαγωνιστικού χαρακτήρα τους.

Ευχαριστούμε για την συνεργασία.

Παναγιώτης Γιαννουλάτος

Διευθυντής Ιδιωτικού Λυκείου-Κολλέγιο Ψυχικού