Επιστολή για την Διαδικτυακή Ενημέρωση Γονέων των μαθητών της Α΄ Λυκείου - 16 Σεπτεμβρίου 2020

Σεπ 14, 2020
Ψυχικό, 14 Σεπτεμβρίου 2020

Προς
τους γονείς
των μαθητών και μαθητριών
της Α΄ τάξης του Λυκείου

Σε συνέχεια της επιστολής που λάβατε για την πραγματοποίηση διαδικτυακής ενημέρωσης στις 16 Σεπτεμβρίου 2020 (ώρα 17:00), θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τον τρόπο σύνδεσής σας στην εφαρμογή MS Teams (δείτε το συνημμένο αρχείο οδηγιών). Για να συνδεθείτε στην εφαρμογή MS Teams, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε τους κωδικούς που σας έχουν δοθεί από το Σχολείο και που ήδη χρησιμοποιείτε στην πλατφόρμα του SoSimple προσθέτοντας το επίθημα @haef.gr.

Αν για παράδειγμα το όνομα χρήστη που σας έχει δοθεί από το σχολείο είναι lykeioac, τότε για τη σύνδεσή σας στο MS Teams πληκτρολογήστε: [email protected] και κατόπιν αναγράψτε τον κωδικό σας.

Όσοι δεν γνωρίζετε το όνομα χρήστη και τον κωδικό σας, παρακαλούμε να στείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα στο [email protected] για να σας τα γνωστοποιήσουν εγκαίρως.

Όταν συνδεθείτε με τα στοιχεία σας, θα πρέπει να βλέπετε την ομάδα «ΚΑ ΛΥΚΕΙΟ – Γονείς Α».

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Διευθυντής Ιδιωτικού-Ισοτίμου Λυκείου
Κολλέγιο Αθηνών