ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΡΑΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΩΔΕΙΟΥ 2020-2021

Σεπ 1, 2020

Ψυχικό, 28 Αυγούστου 2020

Ενόψει του νέου σχολικού έτους θα θέλαμε να σας ευχηθούμε καλή αρχή, δύναμη και πρόοδο στα παιδιά σας με υγεία και δημιουργικότητα. Εν μέσω των πρωτόγνωρων συνθηκών της πανδημίας θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι κινούμαστε στο πλαίσιο των οδηγιών της Πολιτείας προκειμένου και αυτή η σχολική χρονιά να διεξαχθεί σε συνθήκες ασφάλειας για όλη τη σχολική κοινότητα.

Εν προκειμένω, σας επισυνάπτουμε επιστολή με θέμα την Απαλλαγή από το μάθημα των Θρησκευτικών, καθώς και την σχετική εγκύκλιο. Επίσης, σας αποστέλλουμε συνημμένο αρχείο με την περιγραφή όλων των δραστηριοτήτων του Ωδείου του Κολλεγίου.

Σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά και προσβλέπουμε στην αγαστή συνεργασία μας.

Διευθυντής Ιδιωτικού-Ισοτίμου Λυκείου
Κολλέγιο Αθηνών