Τα Νέα μας

Τελικός Ρητορικού Διαγωνισμού Δέλτα Κολλεγίου Ψυχικού

Φεβ 29, 2024

Την Πέμπτη, 29 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο Κολλεγίου Αθηνών η τελική φάση του Ρητορικού Διαγωνισμού «Δέλτα» - στην Αγγλική Γλώσσα - για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου και του IB DP Year 2 Κολλεγίου Ψυχικού.

Κάτοχος του Επάθλου «ΔΕΛΤΑ» για το σχολικό έτος 2023-2024 ανακηρύχθηκε η μαθήτρια Παπαχριστοπούλου Φιλίππα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες διαγωνίστηκαν σε γύμνασμα με τις λέξεις: VICTORY, DREAMS, WINGS, GRATITUDE, ESCAPE.

Στην Ελλανόδικο Επιτροπή συμμετείχαν ο Mr. Neil Swain, Commercial Counselor, Embassy of Canada, η Dr. Panayiota Goudi, ELT Education Consultant (Directorate of B΄Athens), BA, Dip. RSA, Med, Ph.d και ο Mr. Dimitris Papalexopoulos ’80, CEO Titan Cement, κάτοχος του επάθλου Δέλτα το 1980.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν τόσο στην τελική όσο και στην ημιτελική φάση του Ρητορικού Διαγωνισμού.

Finalists:

1. Αλευράς Μάνος, ΙΒ DP Υ2