Τα Νέα μας

Κατάκτηση 1ου Βραβείου του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό EOES 2024

Ιαν 30, 2024

Το Σάββατο, 27 Ιανουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός EOES 2024 στον οποίο συμμετείχαν 180 μαθητικές ομάδες από όλη την Ελλάδα. Η αντιπροσωπευτική ομάδα του Σχολείου μας που αποτελείται από τους μαθητές της Β΄ Λυκείου και του ΙΒ DP  Year1, Αντωνιάδη Στυλιανό-Νικόλαο, Βαλέττα Φαίδρα και Σταμούλη Ευθύμιο κατέκτησε το 1ο Βραβείο και προκρίθηκε στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών, που θα πραγματοποιηθεί στις 7-14 Απριλίου στο Λουξεμβούργο.

Τους μαθητές και τη μαθήτριά μας προετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί Γ. Διπλάρης, Δ. Κοντοσταυλάκη και Α. Κορίλλης.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τη μαθήτριά μας και καλή επιτυχία στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα στο Λουξεμβούργο!