Τα Νέα μας

Κατάκτηση 1ου Βραβείου του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον Διαγωνισμό EOES 2024

Ιαν 9, 2024

Η ομάδα των μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού κατέκτησε το 1ο Βραβείο στον Τοπικό Διαγωνισμό της Ευρωπαϊκής Ολυμπιάδας Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών EOES 2024 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση, στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό EOES, ο οποίος θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 27 Ιανουαρίου 2024.

Ο Τοπικός Διαγωνισμός διοργανώθηκε από το Ε.Κ.Φ.Ε Χαλανδρίου το Σάββατο, 9 Δεκεμβρίου 2023.

Η ομάδα εκπροσώπησης του Σχολείου μας επιλέχθηκε μετά από εσωτερικές διαγνωστικές αξιολογήσεις και αποτελείται από τους ακόλουθους μαθητές της Β΄ Λυκείου και του 1ου έτους του IB DP:

1)    Αντωνιάδη Στυλιανό – Νικόλαο

2)    Βαλέττα Φαίδρα

3)    Σταμούλη Ευθύμιο

Τους μαθητές μας προετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί Γ. Διπλάρης, Δ. Κοντοσταυλάκη και Α. Κορίλλης.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας και καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού!