Τα Νέα μας

Επιτυχίες μαθητών στο St Catherine’s Debate Cup 2023

Νοε 29, 2023

Το Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε ο διαγωνισμός St Catherine’s Debate Cup 2023, με της συμμετοχή άνω των 120 μαθητών Γυμνασίου και Λυκείου από σχολεία της Αθήνα ςκαι της Θεσσαλονίκης.  Το Σχολείο μας εκπροσώπησαν με μεγάλη επιτυχία 12 ομιλητές.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας και στους παρακάτω μαθητές για τις σημαντικές τους επιτυχίες σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο.

Σε ομαδικό επίπεδο:

Winning Team: Μάξιμος Παπαϊωαννίδης (ΙΒ2) και Άρτεμις Παπασταύρου (ΙΒ1)

Grand Finalists

• Μάνος Αλευράς (ΙΒ2) και Ιακώβ Δαβίδ (ΙΒ2)
  • Κυριάκος Γερογιάννης (ΙΒ2) και Λεωνίδας Μαρινόπουλος (ΙΒ2)
  •

Semi Finalists: Παναγιώτα Δουρίδα (Α’ Λυκείου, ΚΨ) και Δανάη Τατσοπούλου (Α’ Λυκείου, ΚΑ)

Σε ατομικό επίπεδο:

Best Speaker Award (tie): Mάνος Αλευράς, Λεωνίδας Μαρινόπουλος, και Μάξιμος Παπαϊωαννίδης

Top 10 Speakers: Ιακώβ Δαβίδ (4ος), Κυριάκος Γερογιάννης (5ος), Άρτεμις Παπασταύρου (6η) και Αλεξία Παπαγεωργίου (9η -ΙΒ2)

Θερμά συγχαρητήρια στoυς μαθητές μας για τα εξαιρετικά τους αποτελέσματα στον διαγωνισμό!