Τα Νέα μας

Επιτυχίες μαθητών στο τουρνουά debate Deree Invitational LXVI

Νοε 14, 2023

Ο πρώτος διαγωνισμός debate της φετινής χρονιάς στην Ελλάδα, το Deree Invitational LXVI, πραγματοποιήθηκε στις 10-11 Νοεμβρίου, 2023 στις εγκαταστάσεις του Pierce College. Στον διαγωνισμό συμμετείχαν περισσότεροι από 120 ομιλητές Γυμνασίου και Λυκείου. Το Σχολείο μας εκπροσώπισαν 20 ομάδες, με μεγάλη επιτυχία!

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας που συμμετείχαν και στους παρακάτω μαθητές που έλαβαν σημαντικές διακρίσεις σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο.

Σε ομαδικό επίπεδο

Winning Team: Λεωνίδας Μαρινόπουλος (ΙΒ2) και Μάξιμος Παπαϊωαννίδης (ΙΒ2)

Grand Finalists: Ιακώβ Δαβίδ (ΙΒ2) και Κυριάκος Γερογιάννης (ΙΒ2)

Semi Finalists: Μάνος Αλευράς (ΙΒ2) και Αλεξία Παπαγεωργίου (ΙΒ2), Μιχαήλ Κοφινάκος (ΛΚΨ) και Στέλλα Χισκάκη (ΙΒ1)

Novice Finalists: Αναστασία Γαλάνη (ΓΚΑ) και Μαρία Γιαννίδη (ΓΚΨ)

Σε ατομικό επίπεδο

Best Speaker Award: Λεωνίδας Μαρινόπουλος

Top 10 Speakers: Μάνος Αλευράς (2ος), Αλεξία Παπαγεωργίου (3η), Μάξιμος Παπαϊωαννίδης (4ος), Άρτεμις Παπασταύρου (6η - ΙΒ1)

Top 5 Novice Speakers: Μαρία Γιαννίδη (2η), Αναστασία Γαλάνη (4η), Φωτεινή Γιαλούρη (4η - ΛΚΑ)

Θερμά συγχαρητήρια στoυς μαθητές μας για την εξαιρετική τους επιτυχία στον πρώτο δια ζώσης διαγωνισμό debate της χρονιάς!