Τα Νέα μας

Διάκριση μαθητών του Κολλεγίου Ψυχικού – IB DP στην 10η Μαθητική Συνάντηση Δημοσίου Λόγου στη γαλλική γλώσσα, "Conseil des jeunes Citoyens"

Μαρ 20, 2023

Η 10η Μαθητική Συνάντηση Δημοσίου Λόγου στη γαλλική γλώσσα, "Conseil des jeunes Citoyens" πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 11 Μαρτίου 2023  στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Δελασάλ στη Θεσσαλονίκη με τη συμμετοχή 16 σχολείων και 170 μαθητών από όλη την Ελλάδα. Το Κολλέγιο Ψυχικού εκπροσώπησαν πέντε μαθητές/τριες του ΙΒ DP Year 1:

Ευαγγελία Κωνσταντουλάκη, Αριάδνη-Νέλλυ Μίχαλου, Δέσποινα Παπαδημητρίου, Λεωνίδας Μαρινόπουλος και Ρωμανός Χιλιαρχόπουλος

Η μαθήτρια Αριάδνη-Νέλλυ Μίχαλου και ο μαθητής Ρωμανός Χιλιαρχόπουλος κέρδισαν το βραβείο Prix de Μérite στον διττό λόγο στις κατηγορίες Cadre de vie και Solidarité αντίστοιχα.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας!