Τα Νέα μας

Σεμινάριο Καρδιοαναπνευστικής Ανάνηψης (CPR)

Σεπ 9, 2014

Το Τμήμα Φυσικής Αγωγής σε συνεργασία με τον ιατρό του σχολείου μας κ. Αντώνη Μακρή διοργάνωσαν σεμινάριο Καρδιοαναπνευστικής Ανάνηψης (CPR), την  Τρίτη, 2 και την Τετάρτη, 3 Σεπτεμβρίου 2014. Κεντρικός ομιλητής του σεμιναρίου ήταν ο κ. Ιωάννης Παπαδάτος, Διευθυντής της εντατικής μονάδας του Νοσοκομείου Παίδων «Αγλαΐα Κυριακού» και πρόεδρος της Πνοής - Φίλοι Εντατικής Θεραπείας Παιδιού. Η πρακτική εκπαίδευση έγινε από τις ιατρούς-εκπαιδευτές,  κα Πατσιούρα και κα Φαντάκη. Στο σεμινάριο συμμετείχαν οι Καθηγητές – Καθηγήτριες Φυσικές Αγωγής του Λυκείου, Γυμνασίου, Δημοτικών Σχολείων, οι προπονητές των αντιπροσωπευτικών ομάδων, οι ναυαγοσώστες του Ε.Ε.Ι., οι καθηγητές-τριες Φυσικής Αγωγής των Ειδικών Προγραμμάτων, του Π.Ε.Ε.  και οι καθηγητές του διευρυμένου προγράμματος.