Νέα Σχολικής Χρονιάς 2017-2018

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων - Παγκορασίδων

Ιουλ 1, 2018

Το σαββατοκύριακο 30 Ιουνίου και 1η Ιουλίου 2018, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων Α’ – Παγκορασίδων Α’, στη Χαλκίδα.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 38 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των παμπαίδων κατέλαβε την 2η θέση και η ομάδα των παγκορασίδων την 3η θέση.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής αγωνίσματα:

• Δρόμος 4x300μ. από τους μαθήτες της Α’ και Γ’ Γυμνασίου, Φίλιππο Χατζή, Κωνσταντίνο-Αλέξανδρο Κόντο, Αθανάσιο-Μάριο Ζυγούρη, Παναγιώτη Τζώνο, με επίδοση 2’32”85 (1η θέση).
  • Στο Πένταθλο (600μ., 80μ.με εμπόδια, Ακοντισμός, Σφαιροβολία, Μήκος), από τη μαθήτρια της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Χριστίνα Καλδή με 3.448 βαθμούς.

Επίσης τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Παναγιώτης Τζώνος, τη 2η θέση στο Δρόμο 300μ.
  • Η μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Μιχαέλα Δήμα την 2η θέση στο Άλμα εις Μήκος.
  • Οι μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου, Αλεξάνδρα Παντολέων, Ιλεάνα Χλωρού, Μαγδαληνή Μπαδογιαννάκη, Αθηνά Λι την 2η θέση στο Δρόμο 4x80μ.
  • Ο μαθητής Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Αριστοτέλης Σαράντης την 3η θέση στο Δρόμο 100μ. Εμπόδια.

Δείτε τα αποτελέσματα