Νέα Σχολικής Χρονιάς 2013-2014

10οι Κολυμβητικοί Αγώνες Δημοτικών Σχολείων

Απρ 2, 2014

Την Τετάρτη, 2 Απριλίου 2014, πραγματοποιήθηκαν οι 10οι Κολυμβητικοί Αγώνες Δημοτικών Σχολείων εις μνήμην Αθηνούλας Μαρτίνου, στο Κολυμβητικό Κέντρο «Αθηνούλα Μαρτίνου». Την κήρυξη των αγώνων έκανε η Τιτίνα Δασκαλάκη-Βασιλείου μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Ε.Ε.Ι. & εκπρόσωπος του Ε.Ε.Ι. στην Α.Σ.Ε. (Αθλητική Συμβουλευτική Επιτροπή).

Οι αγώνες είχαν μεγάλη επιτυχία, έγιναν παρουσία μελών του Σωματείου του Ε.Ε.Ι, των Διευθύνσεων των σχολικών μονάδων του Ε.Ε.Ι. και μεγάλου αριθμού γονέων.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν 2 νέες επιδόσεις Κολυμβητικών Αγώνων στα εξής αγωνίσματα:

• 50μ. ύπτιο, Ευθύμιος-Ιωάννης Μιχαλάκης,  6ης Δημοτικού Κ.Α., 39”67
  • στα 25μ. πεταλούδα, Χρυσούλα Αρμόνη, 5ης Δημοτικού Κ.Α., 16”80

και 4 νέες επιδόσεις τάξεων στα εξής αγωνίσματα:

• 50μ. πρόσθιο, Αντώνης Φλουτάκος, 6ης Δημοτικού Κ.Ψ., 46”65
  • 50μ. ύπτιο, Κωνσταντίνος Αναγνώστου, 5ης Δημοτικού Κ.Ψ., 46”91
  • 25μ. ελεύθερο, Γεώργιος Δρούγκας, 3ης Δημοτικού Κ.Ψ., 16”46
  • 25μ. ύπτιο, Φωτούλα Κοροπούλη, 5ης Δημοτικού Κ.Α., 19”55

Για τις νέες επιδόσεις που πραγματοποιήθηκαν στους εσωτερικούς αγώνες κολύμβησης των τάξεων, φέτος βραβεύτηκαν 8 μαθητές και μαθήτριες από τα Δημοτικά Σχολεία Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού.

Δείτε τα αποτελέσματα