Τα Νέα μας

Κονσέρτο της Άνοιξης 2023

Μαρ 22, 2023

Το Σάββατο, 18 Μαρτίου 2023 στο κατάμεστο Θέατρο του Λατσείου Διδακτηρίου στην Κάντζα πραγματοποιήθηκε το Κονσέρτο της Άνοιξης.

Εκατοντάδες μέλη της Κολλεγιακής οικογένειας έδωσαν το «παρών» και απόλαυσαν επί σκηνής πάνω από 150 μαθητές και καθηγητές από 6 διαφορετικά μουσικά σχήματα του Σχολείου μας.

Προλόγισαν ο Διευθυντής/President του Κολλεγίου Αθηνών Καθηγητής Κώστας Συνολάκης ’75 και ο Διασχολικός Προϊστάμενος του Μουσικού Τμήματος κ. Στέφανος Τσοκάκης.

Η συναυλία ήταν αφιερωμένη στον αγαπημένο Καθηγητή Μουσικής και απόφοιτο του Σχολείου μας Μάρκο Δραγούμη '53.

Ιδιαίτερα συγκινημένοι μίλησαν στο κοινό για τον πατέρα τους η Ναταλία και ο Φίλιππος Δραγούμης.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της συναυλίας εδώ.

Μουσική Διδασκαλία: Ελευθερία Βορριά, Μαρία Κομισοπούλου, Άννα Λάκη, Νικολάι Μανωλικάκης, Δημήτρης Παπαγιαννάκις, Τάσος Πέππας, Δέσποινα Μπογδάνη-Σογιούλ, Στέφανος Τσοκάκης