Τα Νέα μας

1η θέση του Κολλεγίου στο Panhellenic Forensics Association Tournament 2023

Μαρ 21, 2023

Η ομάδα Forensics του Σχολείου μας κατέκτησε την 1η θέση στο Panhellenic Forensics Association Tournament 2023 (PFAT 2023), που διοργανώθηκε στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου στο Ψυχικό στις 16-19 Μαρτίου, 2023.

Συγκεκριμένα, η ομάδα μας κατέκτησε:

• Το κύπελλο 1st Place Sweepstakes Cup, με 11 συμμετοχές στους τελικούς και 2 Honorable Mentions
  • To Debate Cup, με την ομάδα των Κυριάκου Γερογιάννη (ΙΒ1), Ιακώβ Δαβίδ (ΙΒ1), Βασίλη Περρωτή (ΙΒ1), Μαρίας Καρολίνας Ρόκκα (Γ’ Λυκείου ΚΑ) και Λεωνίδα Τσαούση (Γ´ Λυκείου ΚΨ)
  • To Debate Best Speaker Award με τον μαθητή Ιακώβ Δαβίδ, ο οποίος κατέκτησε την 1η θέση της ατομικής κατάταξης στο debate. Στη 2η θέση κατατάχθηκε η Μαρία Καρολίνα Ρόκκα, στην 3η θέση ισοβάθμησε ο Λεωνίδας Τσαούσης με τον Μάξιμο Παπαϊωαννίδη (ΙΒ1) και στην 5η θέση κατατάχθηκε ο Κυριάκος Γερογιάννης.
  • Το First Among Equals in Duet Acting Comic που κατέκτησαν η Αναστασία Ιλαέρα Αχουριώτη (ΙΒ2) και η Μαριλένα Μουρτζούχου (Γ´ Λυκείου ΚΨ).

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα μας είχε παρουσία στους τελικούς σε κάθε event. Συγχαρητήρια στους:

Original Oratory

Finalists:

Μαριλένα Μουρτζούχου (Γ´ Λυκείου ΚΨ)

Άρης Παναγιώτης Τσομώκος (Γ´ Λυκείου ΚΑ)

Oral Interpretation of Literature Dramatic

Finalist: Μαριλένα Μουρτζούχου (Γ´ Λυκείου ΚΨ)

Honorable Mention: Αναστασία Ιλαέρα Αχουριώτη (ΙΒ2)

Oral Interpretation of Literature Comic

Finalist: Έρρικα Δρίτσα (Γ´ Γυμνασίου ΚΑ)

Impromptu Speaking

Αριάδνη Μίχαλου (ΙΒ1)

Κωνσταντίνα Βεκρή (ΙΒ2)

Group Discussion

Μάρθα Αλευρά (ΙΒ1)

Φιλίππα Παπαχριστοπούλου (ΙΒ1)

Honorable Mention: Ελένη Ζαμπέλη (Γ’ Γυμνασίου ΚΑ)

Duet Acting Dramatic

Finalists: Χριστίνα Κοκκάλη (ΙΒ2) και Ηρώ Μαύρου (ΙΒ2)

Duet Acting Comic

First Among Equals: Αναστασία Ιλαέρα Αχουριώτη (ΙΒ2) και Μαριλένα Μουρτζούχου (Γ´ Λυκείου ΚΨ)

Finalists: Ιωάννα Περρωτή (Γ’ Λυκείου ΚΑ) και Άρης Παναγιώτης Τσομώκος (Γ’ Λυκείου ΚΑ)

Συγχαρητήρια και στην ομάδα Debate των Μάνου Αλευρά (ΙΒ1), Λεωνίδα Μαρινόπουλου (ΙΒ1), Αλεξίας Παπαγεωργίου (ΙΒ1), Μάξιμου Παπαϊωαννίδη (ΙΒ1) και Ευτυχίας Χριστοδούλου (ΙΒ2) που προκρίθηκε στους ημιτελικούς της διοργάνωσης.

Η ομάδα Forensics που εκπροσώπησε το Σχολείο μας στο φετινό PFAT αποτελείται από 41 μαθητές: Βασιλαρά Χριστιάνα, Αλευρά Μάρθα, Αλευράς Μάνος, Αντωνιάδου Σοφία, Αχουριώτη Αναστασία Ιλαέρα, Βαρελά Αλίκη, Βεκρή Κωνσταντίνα, Γερογιάννης Κυριάκος, Γόντικα Ξανθή, Δαβίδ Ιακώβ, Δρακοπούλου Αιμιλία, Δρακοπούλου Ιωάννα, Δρίτσα Έρρικα, Εμμανουήλ-Κεφαλογιάννης Φραγκίσκος, Zαμπέλη Ελένη, Καΐλας Χρήστος, Κοκκάλη Χριστίνα, Λώρα Σοφία Μαρία, Μαρινόπουλος Λεωνίδας, Μαύρου Ηρώ, Μίχαλου Αριάδνη, Μουρτζούχου Μαριλένα, Παπαγεωργίου Αλεξία, Παπαδόδημα Ιωάννα, Παπαδόπουλος Γιώργος, Παπαϊωαννίδης Μάξιμος, Παπακυριάκου Ειρήνη, Παπασακελλαρίου Μελίνα, Παπαχριστοπούλου Φιλίππα, Περρωτή Ιωάννα, Περρωτής Βασίλης, Ρόκκα Μαρία Καρολίνα, Τζοάννου Κλειώ, Τσαούση Άγγελα, Τσαούσης Λεωνίδας, Τσεκούρας Ανδρέας, Τσιμπρέ Δάφνη, Τσομώκος Άρης Παναγιώτης, Χίσσα Ελευθερία, Χριστοδούλου Ευτυχία, και Χριστοδούλου Χριστίνα.

Ευχαριστούμε τους προπονητές των Forensics που προετοίμασαν την ομάδα: Φαίδρα Αγγελάκη, Ερικέτη Ανδρεαδάκη, Γιώργος Αραβώσης, Νάντια Δουρίδα, Δημήτρης Κοκορόσκος, Βίκυ Μαυρίκα, Καλλίνα Μπασλή, Αλεξάνδρα Παϊβανά, Βασίλης Τσιπόπουλος, Γιώργος Φιλιππόπουλος και Βαγιάννα Φωτακίδου. Ευχαριστούμε επίσης τις κ.κ. Heather Quirk και Μίνα Βόγια ‘14 για την υποστήριξή τους στην προετοιμασία της ομάδας.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και προπονητές μας για τη μεγάλη αυτή επιτυχία τους, σε μια χρονιά που κλήθηκαν να ανταποκριθούν ταυτόχρονα και στις απαιτήσεις της διοργάνωσης.