Τα Νέα μας

ΥΠ.Π.Ε.Θ. Α' φάση Πρωταθλήματος Στίβου μαθητών – μαθητριών Λυκείου

Μαρ 21, 2018

Την Πέμπτη, 8 Μαρτίου 2018, πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Στίβου μαθητών και μαθητριών Λυκείου στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου, στα πλαίσια του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.  Στις 16 Μαρτίου, πραγματοποιήθηκαν οι ρίψεις στον Αγ. Κοσμά.   Συμμετείχαν 27 μαθητές και μαθήτριες από το Κολλέγιο Αθηνών και 28 από το Κολλέγιο Ψυχικού, οι οποίοι κατέλαβαν 17 πρώτες θέσεις, 12 δεύτερες και 8 τρίτες.

Στους αγώνες αυτούς επιτεύχθηκε μια νέα επίδοση Λυκείου από τον Ζήση Τζιαμούρτα, στο Δρόμο 2.000μ. με Φυσικά Εμπόδια, με επίδοση 6’29”05 και  μια νέα επίδοση Λυκείου από την Μητρόπαπα Ελισάβετ, στο Δρόμο 2.000μ. με Φυσικά Εμπόδια, με επίδοση 7’39”20, του Κολλεγίου Αθηνών.

14 μαθητές και μαθήτριες από το Κολλέγιο Αθηνών και 12 από το Κολλέγιο Ψυχικού προκρίθηκαν για την επόμενη φάση του πρωταθλήματος.

Δείτε τα αποτελέσματα