Νέα Σχολικής Χρονιάς 2013-2014

Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Ιαν 18, 2014

Το Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2014, πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Κολύμβησης Γυμνασίων και Λυκείων, στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε το Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, στην Αγ. Παρασκευή.

Από το Κολλέγιο έλαβαν μέρος συνολικά 46 μαθητές και μαθήτριες, οι οποίοι κατέλαβαν 29 πρώτες θέσεις, 9 δεύτερες και 10 τρίτες. Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 18 Σχολεία.

Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η θέση στη γενική βαθμολογία Γυμνασίου με 216 βαθμούς και την 1η θέση στη γενική βαθμολογία Λυκείου με 137 βαθμούς.

Από τη φετινή χρονιά, θα υπάρχει ανάρτηση πίνακα καλύτερων επιδόσεων της κολύμβησης (για τα Γυμνάσια και για τα Λύκεια), βασισμένα σε ιστορικό αρχείο, που κρατείται από το 2005 μέχρι σήμερα.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές ήταν οι κ.κ. Βασίλης Μόσχος, Νικήτας Σμυρνιός, Καίτη Κατσίκη.