Έκθεση IB DP Arts 2024

Απρ 10, 2024

Την Τετάρτη, 3 Απριλίου 2024 πραγματοποιήθηκαν στον Πολυχώρο Ω2 του Ωδείου Αθηνών τα εγκαίνια της Έκθεσης Τεχνών των μαθητών του 2ου έτους του International Baccalaureate Diploma Programme του Κολλεγίου Ψυχικού, με έργα που εκπονήθηκαν στον πλαίσιο των μαθημάτων των Εικαστικών Τεχνών, της Μουσικής και του Θεάτρου.

Πρόκειται για την επίσημη έκθεση που πραγματοποιούν οι τελειόφοιτοι που παρακολούθησαν μαθήματα του τομέα Arts του IB DP, με έργα που αντικατοπτρίζουν τη δική τους ματιά στον σύγχρονο κόσμο. Αποτελείται από ξεχωριστές εκθέσεις για κάθε μαθητή, τις οποίες έχουν επιμεληθεί οι ίδιοι.

Τους συμμετέχοντες στην εκδήλωση καλωσόρισαν ο Διευθυντής/ President του Κολλεγίου Αθηνών Καθηγητής Σπύρος Ν. Πολλάλης, η Διευθύντρια των Προγραμμάτων IB Ελένη Βασιλείου και η Arts Subject Group Coordinator του IB DP, καθηγήτρια Εικαστικών Τεχνών και Φιλμ Βικτωρία Καρβούνη.