Διακρίσεις στον διαγωνισμό International Competition for Young Debaters

Μαρ 3, 2017
Οι μαθήτριες της Γ΄ Γυμνασίου Ιωάννα Ζερβάκη, Μαρκέλα Παπανδρέου (Κολλεγίου Αθηνών) και Νάντια Δουρίδα, Αθηνά Λορεντζιάδη (Κολλεγίου Ψυχικού) προκρίθηκαν στον τελικό του διαγωνισμού International Competition for Young Debaters.

Στην Ελλάδα η προκριματική φάση του διαγωνισμού πραγματοποιήθηκε (18 Φεβρουαρίου, Campion School) με συμμετοχή 68 ομάδων από διάφορα σχολεία. Στην ίδια φάση του διαγωνισμού οι μαθήτριες της Α΄ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού Αριάνα Λιναρά και Μαριέττα Μαρούδα ήταν μεταξύ των 10 καλύτερων ομιλητών.

Οι μαθήτριες μας προκρίθηκαν θα συμμετάσχουν στον (διεθνή) τελικό γύρο του διαγωνισμού που θα διεξαχθεί τον Απρίλιο 2017 στο Πανεπιστήμιο του Cambridge με συμμετοχή μαθητών από διαφορετικές χώρες.