1η θέση στον Διαγωνισμό "International EU-CONEXUS" για την ομάδα του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού

Απρ 26, 2024

Η ομάδα του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού κατέκτησε την 1η θέση στον διεθνή διαγωνισμό "International EU-CONEXUS School Contest 4th edition - Think Smart, Create Green".

Ο Διεθνής Τελικός του Σχολικού Διαγωνισμού EU-CONEXUS «Σκέψου Έξυπνα Δημιούργησε Πράσινα», πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά στις 25 Απριλίου 2024. Στον Διαγωνισμό έλαβαν μέρος ομάδες από Γαλλία, Ελλάδα, Ισπανία, Λιθουανία, Κροατία, Ρουμανία, Ιρλανδία και Κύπρο. Η Ομάδα ecoCash του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού,  υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας – συμβούλου του Ομίλου, κ. Αγγελικής Ζούπα, κατέκτησε το 1ο βραβείο στην ηλικιακή ομάδα 15-18, παρουσιάζοντας μία επιχείρηση με στόχο τη βιώσιμη εκμετάλλευση απορριμμάτων.

Η Ομάδα ecoCash εκπροσωπήθηκε από τον μαθητή και τις μαθήτριες της γ' Γυμνασίου του Ομίλου Επιχειρηματικότητας, Παπαδάκη Αικατερίνη, Περτσεμλίδη Μαρία Ελένη, Πετρόπουλο Κωνσταντίνο, και Πολίτη Ζωή.

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή και τις μαθήτριές μας για τη διάκρισή τους!