Επιστημονικό Συνέδριο «Η Κοινωνία της Γνώσης»
ΜΑΡ
ΠΑΡ
ΩΡΑ: 08:30 ΠΜ - 04:30 ΜΜ

Επιστημονικό Συνέδριο «Η Κοινωνία της Γνώσης»

Το Κολλέγιο Αθηνών, η Πρυτανεία του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και το Σώμα Ομοτίμων Καθηγητών Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνουν Επιστημονικό Συνέδριο για αποφοίτους του Κολλεγίου Αθηνών που φοιτούν σε Ελληνικά Πανεπιστήμια, με θέμα: «Η Κοινωνία της Γνώσης», την Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2023 και ώρα 8.30 π.μ. - 4.30 μ.μ. στο Θέατρο του Κολλεγίου Αθηνών (Στεφάνου Δέλτα 15, Ψυχικό).

Το Συνέδριο θα δώσει το βήμα σε αποφοίτους του Κολλεγίου Αθηνών που φοιτούν σε ελληνικά πανεπιστήμια για να παρουσιάσουν επιστημονικό θέμα του ενδιαφέροντός τους, τις εντυπώσεις ή προσδοκίες από τις σπουδές τους, καθώς και προτάσεις για βελτιώσεις, προσθήκες, αλλαγές. Ο επιστημονικός διάλογος των νέων αποφοίτων του Σχολείου μας με συναποφοίτους τους και διακεκριμένους πανεπιστημιακούς δασκάλους θα διευρύνει την πληροφόρησή τους για περαιτέρω σπουδές, έρευνα και επαγγελματικές προοπτικές στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό. Θα είναι μια ευκαιρία για την ενίσχυση των δεσμών μεταξύ τους και με την alma mater τους.

Πρόγραμμα του Συνεδρίου

Για την παρακολούθηση του Συνεδρίου είναι απαραίτητη η εγγραφή σας.

Για την εγγραφή σας πατήστε εδώ

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε: https://www.athenscollege.edu.gr/synedria/alumni-symposium