Πολιτιστικό πρόγραμμα με τη Μαρία Ρουσάκη και το βιβλίο "Μια φλόγα στο σκοτάδι. Η συγκλονιστική ιστορία της Έλεν Κέλερ"

Μαρ 14, 2022

Την Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου 2021, η συγγραφέας Μαρία Ρουσάκη παρουσίασε, μέσω MsTeams από τη Βιβλιοθήκη στους μαθητές της 4ης τάξης, πολιτιστικό πρόγραμμα με αφορμή το βιβλίο της με τίτλο «Μια φλόγα στο σκοτάδι. Η συγκλονιστική ιστορία της Έλεν Κέλερ».

Με την ολοκλήρωση της πρώτης ενότητας του προγράμματος PYP οι μαθητές, είχαν την ευκαιρία να ρωτήσουν και να λύσουν πολλές απορίες σχετικές με την ζωή της Έλεν Κέλερ καθώς επίσης και για το κίνητρο της συγγραφέως να γράψει για αυτήν την ιδιαίτερη προσωπικότητα.