Κολλεγιακός Μαραθώνιος

Νοε 7, 2021

Στις 13 και 14 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιείται ο Μαραθώνιος της Αθήνας, ο Αυθεντικός. Το Σχολείο μας συμμετέχει για 11η συνεχή χρονιά παραμένοντας πιστό στη «διαδρομή προσφοράς» που διανύει από την ίδρυσή του έως σήμερα.

Συμμετέχοντας στον «δικό μας Μαραθώνιο» –ως δρομείς ή/και ως υποστηρικτές δρομέων– συμβάλλουμε στη διάδοση του αθλητικού ιδεώδους και υποστηρίζουμε το Πρόγραμμα Υποτροφιών του Σχολείου μας, διαχέοντας το Κολλεγιακό πνεύμα και αναδεικνύοντας έμπρακτα τις αξίες του εθελοντισμού, της κοινωνικής προσφοράς και της αλληλεγγύης.

Μπορείτε να στηρίξετε τους Κολλεγιακούς δρομείς με τη δωρεά σας στο Πρόγραμμα Υποτροφιών. Έτσι, ενδυναμώνετε εσάς τους ίδιους και τους συμμαθητές μας και συμβάλλετε σημαντικά στη διαμόρφωση μιας ποικιλόμορφης μαθητικής κοινότητας με πολλαπλά οφέλη για όλους. Οι δρομείς που στηρίζετε λαμβάνουν ενημέρωση για την υποστήριξή σας.

Η συλλογική συμμετοχή είναι η δύναμή μας. Κάθε δωρεά είναι μία πράξη αισιοδοξίας.