Επιτυχών Β' Φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής από το Γυμνάσιο Κολλεγίου Ψυχικού

Απρ 10, 2024

Ο Πανελλήνιος (Μαθητικός) Διαγωνισμός Πληροφορικής (ΠΔΠ), αποσκοπεί στην καλλιέργεια της Πληροφορικής παιδείας των μαθητών και  διοργανώνεται από την Ελληνική Εταιρεία Επιστημόνων και Επαγγελματιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΕΠΥ). Ο ΠΔΠ τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού και αποτελεί το Εθνικό σκέλος της Διεθνούς Ολυμπιάδας Πληροφορικής που διεξάγεται κατ’ έτος υπό την αιγίδα της UNESCO.

O μαθητής Νικόλαος  Παπαδάκης, του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, πέρασε επιτυχώς τη Β' φάση του Πανελλήνιου διαγωνισμού και προκρίθηκε στην Γ’ φάση.

Συγχαίρουμε τον μαθητή μας και του ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού!