Συμμετοχή των μαθητών του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού στην Μαθητική Εμπορική Έκθεση Αθήνας

Φεβ 26, 2024

Η ομάδα του Ομίλου Επιχειρηματικότητας του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, που αποτελείται από τους μαθητές Αναστασοπούλου Ιωάννα (Γ1), Βλαγκούλη Αλεξάνδρα (Γ1), Καρβούνη Ίνδια (Γ4), Παπαδάκη Αικατερίνη (Γ7), Περτσεμλίδη Μαρία Ελένη (Γ6), Πετρόπουλος Κωνσταντίνος (Γ6) και Πολίτη Ζωή (Γ6), συμμετείχε στην Μαθητική Εμπορική Έκθεση της Αθήνας.

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού "Εικονική Επιχείρηση" που διοργανώνει το Junior Achievement Greece, τα μέλη της ομάδας μας ecoCash, υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού κ. Ζούπα Αγγελικής, παρουσίασαν την επιχειρηματική τους ιδέα στην κριτική επιτροπή του Junior Achievement Greece την Παρασκευή, 16 Φεβρουαρίου, στο The Mall Athens. Ακόμη, οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να δώσουν συνέντευξη στην εφημερίδα "Η Καθημερινή" στον χώρο της Μαθητικής Εμπορικής Έκθεσης.

Συγχαίρουμε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας για τη συμμετοχή τους και ευχόμαστε καλή επιτυχία στον τελικό εθνικό διαγωνισμό!