Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Μαρ 25, 2023

Με ιδιαίτερη υπερηφάνεια, οι σημαιοφόροι και τα αγήματα του Κολλεγίου Αθηνών και του Κολλεγίου Ψυχικού συμμετείχαν στη μεγάλη μαθητική παρέλαση για την επέτειο της 25ης Μαρτίου που πραγματοποιήθηκε στο Σύνταγμα την Παρασκευή, 24 Μαρτίου 2023.

Την παρέλαση παρακολούθησε ο Διευθυντής/President του Σχολείου μας Ακαδημαϊκός Καθηγητής Κώστας Συνολάκης '75, ο οποίος, στη συνέχεια, ξενάγησε τους μαθητές και τους γονείς τους στην Ακαδημία Αθηνών.

Το Σάββατο, 25 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη παρέλαση των Γυμνασίων - Λυκείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού στον Δήμο Φιλοθέης – Ψυχικού. Η κατάθεση στεφάνου πραγματοποιήθηκε στο Μνημείο Ηρώων της Α’ πλατείας Ψυχικού.

Υπεύθυνοι Καθηγητές-Καθηγήτριες παρέλασης:

Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών: κ. Αρετή Σαγάνη

Λύκειο Κολλεγίου Ψυχικού: κ. Βίκυ Καρκαλέτσου

Γυμνάσιο Κολλεγίου Αθηνών: κ. Γιώργος Σουλιώτης

Γυμνάσιο Κολλεγίου Ψυχικού: κ. Δημήτρης Καραθανάσης

Σημαιοφόροι – Παραστάτες Λυκείων – Σύνταγμα: κ. Καίτη Κατσίκη

Με αφορμή τον εορτασμό της Eθνικής Eπετείου, την Πέμπτη, 23 Μαρτίου, πραγματοποιήθηκε παρέλαση από τους μαθητές του Νηπιαγωγείου "Ιωάννης Μ. Καρράς". Στη συνέχεια, οι μαθητές του Προνηπίου και του Νηπίου παρακολούθησαν μουσικοκινητικό δρώμενο από το τμήμα Μπαρμπούνι.