Διαδικτυακή ενημέρωση μαθητών του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού από εκπρόσωπο της Οργάνωσης 'Αρκτούρος'

Απρ 11, 2022

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Εθελοντικών Δράσεων Αλληλεγγύης, μαθητές του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με την κα Γλουφτσή, Παιδαγωγό της Οργάνωσης ‘Αρκτούρος’. Η κ. Γλουφτσή ξενάγησε τους μαθητές εικονικά στο καταφύγιο της Φλώρινας και τους μίλησε για τη Τζένη, τον λύκο που θα υιοθετήσουν οι μαθητές. Ευκαιρίας δοθείσης, έδειξε ένα βίντεο το οποίο παρουσίαζε  πως η αύξηση του πληθυσμού των λύκων σε μία περιοχή οδηγεί σε αλλαγή του κλίματός της. Ακολούθησε συζήτηση με τους μαθητές, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να θέσουν ερωτήματα στην ομιλήτρια.