Διάκριση μαθητριών του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού στον Διεθνή Σχολικό Διαγωνισμό Eu-Conexus

Απρ 8, 2022

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο για την Ευφυή Αειφόρο Διαχείριση της Αστικής Παράκτιας Ζώνης EU-CONEXUS κάλεσε μαθητές να δημιουργήσουν ένα Βιώσιμο Πράσινο Κτήριο ή ένα Έξυπνο Λιμάνι για την πόλη τους με συμμετοχή στον Διεθνή Σχολικό Διαγωνισμό "International EU-CONEXUS School Contest 2nd edition - Think Smart, Create Green".

Η ομάδα που εκπροσώπησε το Γυμνάσιο του Κολλεγίου Ψυχικού, με επιβλέπουσα καθηγήτρια την κα Α. Ζούπα, κατέκτησε την 1η θέση σε εθνικό επίπεδο στην ηλικιακή ομάδα 12-14. Στη συνέχεια, η ομάδα του Γυμνασίου θα συμμετάσχει στην επόμενη φάση που θα διεξαχθεί σε διεθνές επίπεδο.

Στην ομάδα συμμετέχουν οι μαθήτριες:

- ΜΑΤΡΑΚΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΔΑΝΑΗ

- ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ

- ΜΠΑΜΠΑΤΣΙΚΟΥ ΜΥΡΤΩ ΦΩΤΕΙΝΗ

- ΜΠΕΡΑΧΑ ΜΟΝΙΚΑ

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες του Γυμνασίου μας για τη διάκριση! Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του διαγωνισμού.