Υποτροφίες Ειδικού Ενδιαφέροντος Σχολικού Έτους 2021 - 2022

Σεπ 24, 2021

Για το σχολικό έτος 2021 - 2022, χορηγούνται δύο Υποτροφίες Ειδικού Ενδιαφέροντος στις μαθήτριες της Α’ Γυμνασίου του Κολλεγίου με εξαιρετικές επιδόσεις στα Αθλητικά και τα Καλλιτεχνικά:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΔΟΞΙΑΔΗ
για τις εξαιρετικές επιδόσεις και διακρίσεις της στα Αθλητικά (Κολύμβηση)

Η οικογένεια Ευδοξίου Δοξιάδη ’89 προσέφερε το ποσόν της υποτροφίας στο Πρόγραμμα Οικονομικής Ενίσχυσης του Κολλεγίου.

ΝΙΚΟΛΙΑ ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΔΟΥ
για τις εξαιρετικές επιδόσεις και διακρίσεις της στη Μουσική (Βιολί)

Οι Υποτροφίες Ειδικού Ενδιαφέροντος χορηγήθηκαν εφέτος για πρώτη φορά, στο πλαίσιο του Προγράμματος Υποτροφιών Αριστείας. Στη διαδικασία απονομής τους έλαβαν μέρος 63 μαθητές με 71 αιτήσεις συμμετοχής.

Στην τελική φάση των συνεντεύξεων συμμετείχαν οι παρακάτω μαθητές με αλφαβητική σειρά:

Αθλητικά

ΑΛΧΑΝΑΤΗ ΕΛΕΝΗ
ΑΝΔΡΕΑΔΗ ΕΥΘΥΜΙΑ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ
ΔΑΨΗ ΕΛΕΝΗ
ΔΟΞΙΑΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Μουσική

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΙΑ
ΜΠΑΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ
ΧΑΡΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΧΟΝΔΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Εικαστικά

ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΚΟΥΚΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΓΑΒΡΙΗΛΙΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ-ΝΤΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
ΧΑΤΖΗ ΑΝΝΕΤΑ - ΦΩΤΕΙΝΗ

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριές μας! Ευχόμαστε καλή πρόοδο πάντοτε με επιτυχίες και διακρίσεις.