1ο Βραβείο στο Γυμνάσιο Κολλεγίου Αθηνών - Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός της Εταιρείας για τον Ελληνισμό και Φιλελληνισμό

Σεπ 7, 2021

Το 1ο βραβείο στον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό της Εταιρείας για τον Ελληνισμό και Φιλελληνισμό, απέσπασε το Γυμνάσιο Κολλεγίου Αθηνών,  που διοργανώθηκε κατά το σχολικό έτος 2020-21 με αφορμή την επέτειο των 200 ετών από την έναρξη της ελληνικής επανάστασης.

Στο πρόγραμμα συμμετείχαν οι ακόλουθοι μαθητές και μαθήτριες της γ΄ Γυμνασίου:

Μαρίνα Αλεξανδράτου, Μαρία- Ελένη Βιταλιώτη, Αλέξανδρος Βουρεξάκης, Αγγελική Δάψη, Γιώργος Θεοδοσιάδης, Χρήστος Καϊλας, Μαρία- Ελένη Καμούδη, Άννα- Νεκταρία Καρβελά, Μαριάννα Καψαμπέλη, Ιφιγένεια Κεράνη, Αχιλλέας Κουκάς, Γιώργος Κουτνατζής, Ευαγγελία Μίχα, Νικόλαος Παναγιώτου, Ανδρέας Παυλόπουλος, Ιωάννης Παχυδάκης, Άρης- Μάριος Στραβελάκης και Χρήστος Χατζηγάκης.

Τον σχεδιασμό, την υλοποίηση και την εποπτεία της υποψηφιότητας είχαν οι φιλόλογοι κ. Λαμπρινή Ζήση, κ. Άντα Σταθούλια και κ. Αιμιλία Στριπέλη.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την εξαιρετική αυτή διάκριση!