Σημαντική διάκριση για τον Κωνσταντίνο Μπουτσιούλη, μέλος του Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών του Σχολείου μας

Μαϊ 11, 2021

Η Microsoft κάθε χρόνο επιλέγει τους καλυτέρους επαγγελματίες σε διάφορες τεχνολογίες και απονέμει τον τίτλο του Microsoft Most Valuable Professional σε όσους έχουν αποδείξει την άριστη γνώση και την εξαιρετική επαγγελματική κατάρτιση τους στις τεχνολογίες αυτές.

Με μεγάλη χαρά πληροφορηθήκαμε ότι ο Κωνσταντίνος Μπουτσιούλης, μέλος του Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών του Σχολείου μας, έλαβε την ύψιστη διάκριση που μπορεί να λάβει εργαζόμενος εκτός Microsoft και ανακηρύχθηκε Microsoft Most Valuable Professional για την κατηγορία Office Apps & Services με ειδίκευση στο SharePoint. H  Microsoft, για το 2021, επέλεξε 549 Most Valuable Professionals σε όλο τον κόσμο σε αυτή την κατηγορία.

Είναι σημαντικό να αναφερθεί ότι ο Κωνσταντίνος Μπουτσιούλης είναι ο μοναδικός στην Ελλάδα, ο οποίος έλαβε διάκριση στην κατηγορία Office Apps & Services.