Συνάντηση μαθητών του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού με εκπροσώπους του Προγράμματος "Αστέρι της Ευχής"

Απρ 12, 2021

Την Πέμπτη 8 Απριλίου 2021, στο πλαίσιο του Service As Action, η κα Μ. Γκαμαλούτσου (συντονίστρια του προγράμματος «Αστέρι της Ευχής») και ο κύριος Χ. Πατούνης (Υπεύθυνος του Προγράμματος «Αστέρι της Ευχής» και του τμήματος Ευχών του Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) παρουσίασαν στις μαθήτριες και στους μαθητές τμήματος του Γυμνασίου του Κολλεγίου Ψυχικού τους σκοπούς, τις δραστηριότητες και τις δράσεις του Οργανισμού Κάνε-Μια-Ευχή- Ελλάδος. Ακολούθησε συζήτηση με τις μαθήτριες και τους μαθητές του τμήματος σχετικά με τους τρόπους δράσης της Οργάνωσης, τα παιδιά και τις ευχές τους, τα στάδια υλοποίησης μιας ευχής και τις θετικές επιπτώσεις που έχει η υλοποίηση μιας ευχής στα παιδιά και τις οικογένειές τους.