Τα Νέα μας

1o Βραβείο στον Δημιουργικό Διαγωνισμό του προγράμματος Αστέρι της Ευχής για το Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών

Απρ 30, 2024

Η Μαθητική Κοινότητα του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών συμμετείχε με επιτυχία στον Δημιουργικό Διαγωνισμό του προγράμματος Αστέρι της Ευχής στην κατηγορία Σχεδίασε το Αστέρι σου για το σχολικό έτος 2023 – 2024.

Μαθητές και μαθήτριες από όλη την Ελλάδα εμπνεύστηκαν από το επετειακό αστέρι και έφτιαξαν τις δικές τους συλλογικές δημιουργίες. Οι δημιουργίες συναγωνίστηκαν συμμετοχές της ίδιας βαθμίδας στη Γενική και Ειδική Αγωγή αντίστοιχα. Η ανάδειξη των νικητήριων συμμετοχών πραγματοποιήθηκε κατόπιν ψηφοφορίας της κριτικής επιτροπής.

Αντιπροσωπεία της Μαθητικής Κοινότητας του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, την οποία συντόνισε ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Φίλιππος Μουσαμάς,  κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία των Γενικών Λυκείων.

Θερμά συγχαρητήρια!