Αλληλογραφία των τμημάτων γαλλικών 5ης, 6ης  ΔΚΨ με το 2ο και 3ο Δημοτικό Σχολείο Γαζίου Κρήτης

Απρ 5, 2024

Οι μαθητές/-τριες της 5ης και της 6ης τάξης Γαλλικών του ΔΚΨ  (τμήματα της κ. Κ. Λαμπροπούλου) συνέχισαν την όμορφη επικοινωνία τους  με το 2ο και 3ο Δημοτικό Σχολείο Γαζίου Κρήτης.

Τα παιδιά έλαβαν με χαρά κάρτες  από τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου της Κρήτης και απάντησαν στα γαλλικά, ανυπομονώντας να μάθουν για τον τρόπο ζωής και την καθημερινότητα παιδιών που ζουν μακριά από την Αθήνα. Με αυτόν τον τρόπο, σπάνε τα στενά όρια της σχολικής τάξης και καλλιεργούν την γραπτή έκφρασή τους με έναν διαφορετικό και ευχάριστο τρόπο.