Άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου στο Δημοτικό Κολλεγίου Ψυχικού

Δεκ 1, 2023

Σήμερα συγκεντρωθήκαμε στο Κλειστό Αίθριο του Σχολείου μας για να ανάψουμε το χριστουγεννιάτικό δέντρο. Η χορωδία τραγούδησε τα κάλαντα με τη συνοδεία του κ. Μανωλικάκη. Τα τμήματα 3α και 3γ με τους δασκάλους τους κ. Ζορμπά και κ. Μπιλιανό μάς είπαν τα κάλαντα του Σχολείου μας και οι δασκάλες των Αγγλικών, υπό τη συνοδεία της κ. Βέλλιου και του κ. Εμπέογλου μάς ταξίδεψαν με τις μελωδικές φωνές τους. Η Διευθύντρια του Δημοτικού, κ. Παναγούλη, μας είπε να στηρίζουμε ο ένας τον άλλον, όπως τα κλαδιά του δέντρου που στηρίζουν το ένα το άλλο και να γιορτάζουμε στιγμές χαράς που ζωντανεύουν το πνεύμα της αγάπης και της αλληλεγγύης. Όλη η Διεύθυνση και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας εύχονται το άναμμα του χριστουγεννιάτικου δέντρου του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού να φωτίσει τον κόσμο με αγάπη και αισιοδοξία.