Εορτασμός του Halloween στο Δημοτικό Κολλεγίου Ψυχικού

Νοε 6, 2023

Την Τρίτη, 31 Οκτωβρίου το Δημοτικό Κολλεγίου Ψυχικού γιόρτασε το Halloween σε μία μαγική ατμόσφαιρα,  γεμάτη γέλια, κεράσματα και ατελείωτη διασκέδαση! Τα παιδιά μεταμφιέστηκαν με τις στολές τους και πήραν μέρος σε ποικίλες δραστηριότητες. Οι μαθητές/-τριες της 1ης και 2ας τάξης σκάλισαν κολοκύθες, ασχολήθηκαν με κατασκευές και διασκέδασαν με τραγούδια! Τα πρωτάκια είχαν την ευκαιρία να φτιάξουν τις κατασκευές τους σε συνεργασία με τα εκτάκια τους, ενισχύοντας έτσι το δέσιμο μεταξύ τους. Η 3η και 4η τάξη παρακολούθησε θεατρική παράσταση με θέμα το Halloween που παρουσίασαν οι Fulbright fellows. Οι μαθητές/-τριες της 5ης τάξης έπαιξαν παιχνίδια μυστηρίου, ενώ της 6ης επιστράτευσαν τη δημιουργικότητά τους γράφοντας τρομακτικές ιστορίες! Όλοι γεύτηκαν νοστιμότατα cupcakes ενισχύοντας το Bake Sale που διοργανώθηκε από το Parents Fund Drive.

Το Halloween δε σχετίζεται μόνο με τη μεταμφίεση, αλλά με το να αναζητήσει κανείς τη φαντασία που κρύβεται μέσα του!