Αποφοιτήσεις Δημοτικών - Γυμνασίων

Ιουν 25, 2023

Ιδιαίτερα ξεχωριστές και συγκινητικές ήταν οι εφετινές γιορτές αποφοίτησης Δημοτικών και Γυμνασίων του Κολλεγίου Αθηνών και του Κολλεγίου Ψυχικού. Οι μαθητές της 6ης Δημοτικού και της γ’ Γυμνασίου ολοκλήρωσαν έναν ακόμη κύκλο στη σχολική τους διαδρομή.

Την Τρίτη, 13 και την Τετάρτη, 14 Ιουνίου 2023 πραγματοποιήθηκαν οι αποφοιτήσεις των Δημοτικών στην Κάντζα.

Στο Δημοτικό Κολλεγίου Αθηνών, οι μαθητές παρουσίασαν στο Θέατρο του Μποδοσακείου μια μοναδική παράσταση βασισμένη στους «Όρνιθες» του Αριστοφάνη.

Στο Δημοτικό Κολλεγίου Ψυχικού, μαθητές και γονείς τραγούδησαν μαζί με τον μεγάλο ερμηνευτή Μανώλη Μητσιά, τραγούδια της θάλασσας.

Την Τρίτη, 20 και την Πέμπτη, 22 Ιουνίου πραγματοποιήθηκαν οι αποφοιτήσεις των Γυμνασίων στο Ψυχικό. Οι καθηγητές σύμβουλοι και οι πρόεδροι των τάξεων, αποχαιρέτισαν τους μαθητές, οι οποίοι παρέλαβαν με χαρά τα αποφοιτήριά τους.

Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά, ένα καλό και ξεκούραστο καλοκαίρι!