Μέσω τηλεκπαίδευσης η λειτουργία των Σχολικών Μονάδων του ΕΕΙ και την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου

Φεβ 7, 2023

Σύμφωνα με τις αποφάσεις του Περιφερειάρχη Αττικής και των Δήμων Φιλοθέης-Ψυχικού και Παλλήνης, κλειστές θα παραμείνουν και αύριο Τετάρτη, 8 Φεβρουαρίου, οι σχολικές μονάδες του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος.

Ως εκ τούτου τα μαθήματα του πρωινού προγράμματος όλων των σχολικών μονάδων θα γίνουν μέσω τηλεκπαίδευσης.

Δεν θα πραγματοποιηθούν τα μαθήματα των Ειδικών Προγραμμάτων και του Προγράμματος Ενηλίκων, το πρόγραμμα Άσκηση-Άθληση και οι προπονήσεις των Αντιπροσωπευτικών Ομάδων.

Η Ημέρα Γνωριμίας που ήταν προγραμματισμένη για αύριο στα Δημοτικά αναβάλλεται.

Επίσης, η προγραμματισμένη για αύριο ενημερωτική συνάντηση των γονέων των Λυκείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού με τους εκπαιδευτικούς μετατίθεται για την Τετάρτη, 15 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 15:30-18:30.

Θα λειτουργήσει κανονικά το Θέατρο του Κολλεγίου Αθηνών.