Αναμνηστικός Έπαινος στο Δημοτικό Κολλεγίου Ψυχικού από το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού

Ιουν 9, 2022

Με μεγάλη χαρά και ικανοποίηση, λάβαμε αναμνηστικό έπαινο από το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού για τη στήριξη του έργου του Οδηγισμού από το Σχολείο μας.

Η στήριξη και προώθηση του Οδηγικού Παιδαγωγικού Προγράμματος από το σχολείο μας, σε συνεργασία με στελέχη του Σώματος Ελληνικού Οδηγισμού, έχει στόχο, οι μαθητές μέσα από τις Οδηγικές  Δράσεις να αναπτύξουν χαρακτήρα και αξίες, αποκτώντας παράλληλα γνώσεις, ικανότητες και συμπεριφορές που χαρακτηρίζουν έναν ενεργό, χρήσιμο και ευτυχισμένο πολίτη, που σέβεται τους συνανθρώπους του και το φυσικό περιβάλλον. Είναι σημαντικό να τονίσουμε ότι έμφαση δόθηκε σε δράσεις που αφορούν θέματα προστασίας από φυσικές καταστροφές.