Διάκριση της Ομάδας Ρομποτικής Δημοτικού Σχολείου Κολλεγίου Ψυχικού στον τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ρομποτικής

Ιουν 2, 2022
Η ομάδα ρομποτικής του Δημοτικού Σχολείου Κολλεγίου Ψυχικού «Future Farmers» ύστερα από την πρόκρισή της στον Τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ρομποτικής, που διοργανώνει  ο μη κερδοσκοπικός Οργανισμός W.R.O. Hellas, και τελεί υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, έλαβε το «Βραβείο Συνεργασίας και Παρουσίασης» για την πιο εντυπωσιακή παρουσίαση στην κατηγορία «Πρωτογενής Τομέας – Αγροτική Παραγωγή».

Ο τελικός του διαγωνισμού πραγματοποιήθηκε  την Κυριακή 29/5/2022.

Μέλη Ομάδας:

• Μαγκλάρα Ιωάννα
  • Δημήτρης Μαντζαβίνος
  • Πλουμπής Ιάσονας
  • Μπένος Βασίλης
  • Μυρτώ Γιαρλελή
  • Πετράκης Στέλιος

Προπονητές:

• Κοντογεώργου Νικολέτα
  • Κόρδα Κατερίνα

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τους προπονητές τους και τους ευχόμαστε πάντοτε επιτυχίες.