Διάκριση μαθητριών του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε Παίδων-Κορασίδων 2022

Μαϊ 11, 2022

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε Παίδων-Κορασίδων,  που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Απριλίου 2022,  στην Αθήνα,  υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καράτε (ΕΛ.Ο.Κ.),  οι μαθήτριες της  5ης τάξης του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού και αθλήτριες του Α.Σ. Αμαρουσίου, Περγαλιά Αναστασία και Περγαλιά Αγάπη, κατέκτησαν το χρυσό και ασημένιο μετάλλιο αντίστοιχα στην κατηγορία Kumite Κορασίδων 10 ετών + 40KG.

Με τη διάκρισή τους αυτή, εντάχθηκαν στην Εθνική Ομάδα Καράτε και ανοίγουν τα φτερά τους για το Βαλκανικό πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί τον Ιούνιο στην Βοσνία Ερζεγοβίνη.

Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριες του Σχολείου μας και ευχόμαστε πάντα επιτυχίες.