Τιμητική διάκριση μαθητή του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού σε διαγωνισμό ζωγραφικής εξωφύλλου του περιοδικού «Σχεδία»

Μαρ 11, 2022

Την Κυριακή, 27 Φεβρουαρίου 2022, το ελληνικό περιοδικό δρόμου «Σχεδία», γιόρτασε τα εννιά χρόνια από την ίδρυσή του με μια εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στον χώρο «Σχεδία Home», στην Αθήνα.

Στην εκδήλωση παρουσιάστηκαν τα 20 έργα των παιδιών που διακρίθηκαν στον 1ο μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής του περιοδικού, με θέμα: «Σπίτι».

Μεταξύ των έργων που διακρίθηκαν, ήταν και το έργο του Διονύση Γεωργούτσου, μαθητή της Β΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Κολλεγίου Ψυχικού.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο Διευθυντής του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού, κ. Δημήτρης Σιαμόπουλος και οι Εκπαιδευτικοί του τμήματος Ελευθέρων Δράσεων, κ. Ελένη Δαμοπούλου και κ. Μάρθα Δημητροπούλου.

Συγχαρητήρια στον μαθητή του Σχολείου μας για τη διάκρισή του καθώς και σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους.