Διάκριση μαθητών του Δημοτικού Σχολείου Κολλεγίου Αθηνών στον διαγωνισμό Φυσικών «Αριστοτέλης» 2021

Ιουν 3, 2021

Μαθήτριες και μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Κολλεγίου Αθηνών διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού «Αριστοτέλης» 2021.

Ο Διαγωνισμός διεξάγεται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση (ΕΕΦΕΕ), η οποία έχει την επιστημονική ευθύνη και διεξάγεται σε δύο φάσεις. Τη φετινή χρονιά όμως, λόγω των επιδημιολογικών συνθηκών που επικρατούν πραγματοποιήθηκε μόνο η πρώτη φάση του Διαγωνισμού.

Έτσι, την Τρίτη, 18 Μαΐου 2021 οι μαθητές της 5ης και της 6ης τάξης διαγωνίστηκαν σε θέματα που είχαν διαπραγματευτεί με τους δασκάλους τους όλη τη χρονιά. Όσοι μαθητές διακρίθηκαν, θα βραβευτούν με Εύφημο Μνεία.

Οι μαθητές που διακρίθηκαν:

Διακριθέντες Διαγωνισμού Φυσικής "Αριστοτέλης"

5η τάξη

Ουρανία

Χριστακοπούλου

Κίρρα

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες και τους μαθητές που διακρίθηκαν αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα παιδιά για τη συμμετοχή τους.