Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου K16

Ιουλ 12, 2020

Στις 11 και 12 Ιουλίου 2020, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου K16, στον Άγιο Κοσμά.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 32 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των μαθητών κατέλαβε την 1η θέση στη γενική βαθμολογία με 90 βαθμούς και η ομάδα των μαθητριών τη 1η θέση με 99 βαθμούς.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής νέα αγωνίσματα:

• 100μ. Εμπόδια (84εκ.), από τον μαθητή της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Αθανάσιο Κοτταρίδη, με επίδοση 14”20 (1η θέση).

• Δρόμος 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια, από τον μαθητή της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Κωνσταντίνο Σαραντόπουλο, με επίδοση 6’38”36 (1η θέση).

• Δρόμος 3x1.200μ. από τους μαθητές της Β’ και Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Γεώργιο Μπακούλα, Θεόδωρο Ευσταθίου και Κωνσταντίνο Σαραντόπουλο, με επίδοση 10’58”45 (1η θέση).

• Δρόμος 4x200μ. Μικτή από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Γεώργιο-Σπυρίδων Λαγκαδιανό, Νικήτα Κυρκιλή, Χριστίνα-Ειρήνη Χριστοδούλου και Αριάδνη Γκατσώνη, με επίδοση 1’49”65.

• 200μ. Εμπόδια (76εκ) από τη μαθήτρια  Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Χριστίνα-Ειρήνη Χριστοδούλου, με επίδοση 31”18.

• Δρόμος 3x1.200μ. από τις μαθήτριες της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Άννα-Μαρία Ίβιτς, Άννα Γκιόκα και Ελένη Ροδοπούλου, με επίδοση 12’33”23 (1η θέση).

Επίσης νέες επιδόσεις Κολλεγίου πραγματοποιήθηκαν στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 (Αγ. Κοσμά), στα εξής νέα αγωνίσματα:

• Δρόμος 1.200μ. από τη μαθήτρια  Α’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Νέλλυ Φλουτάκου, με επίδοση 3’45”85.

• Δρόμος 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια, από τη μαθήτρια Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Αφροδίτη Σαραντοπούλου, με επίδοση 7’46”60.

• Άλμα τετραπλούν από τη μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Κλειώ Τζοάννου, με επίδοση12.74μ.

Τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

1η θέση

• Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Νικόλαος Δημητριάδης, στο Δρόμο 150μ.

• Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Ιάσων Βυλλιώτης, στο άλμα εις ύψος.

• Η μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Κασσάνδρα Γρηγοριάδη, στο Δρόμο 80μ.

• Η μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Νέλλυ Φλουτάκου, Δρόμο 1.200μ.

2η θέση

• Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών Θεόδωρος Ευσταθίου, στο Δρόμο 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια.

• Οι μαθητές της Β’ και Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Διαμαντής Πατέρας, Αθανάσιος Κοτταρίδης, Νικητας Κυρκιλής, Νικόλαος Δημητριάδης, στο Δρόμο 4x80μ.

• Η μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών Καλλιόπη Πατέρα, στο Δρόμο 1.200μ.

• Οι μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Ιωάννα Περρωτή, Ελευθερία Χίσσα, Ηρώ Μαύρου, Χλόη Κεφάλα, στο Δρόμο 4x80μ.

3η θέση

• Ο μαθητής της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Διαμαντής Πατέρας στα 100μ. Εμπόδια.

• Ο μαθητής της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Γεώργιος Μπακούλας, στο Δρόμο 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια.

• Ο μαθητής της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Δημήτριος Χρονόπουλος, στη Δισκοβολία.

• Η μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Άννα Γκιόκα, στο Δρόμο 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια.

• Η μαθήτρια της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Λυδία Ρέγγα, στη Σφαιροβολία.

Δείτε τα αποτελέσματα